•  środa, 24 luty 2016    17:39   Redaktor   267

 • IV Memoriał im. Romualda Pałasza - Portowcy Stars nie pozostawili złudzeń

 • 20 lutego 2016 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym odbył się IV TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ OLDBOJÓW im. Romualda Pałasza.

 • lobez24.pl | IV Memoriał im. Romualda Pałasza - Portowcy Stars nie pozostawili złudzeńlobez24.pl
 • 20 lutego 2016 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym odbył się IV TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ OLDBOJÓW im. Romualda Pałasza.


 • „Kto pozostaje w sercu i pamięci, nie umiera nigdy” - to motto tego turnieju, który zorganizowano ku pamięci działacza społecznego i sportowego Radowa Małego, pierwszego Prezesa LKS RADOWIA Radowo Małe - ROMUALDA PAŁASZA.

  Współorganizatorami turnieju byli Starostwo Powiatowe w Łobzie, Urząd Gminy w Radowie Małym, LKS „Radowia” Radowo Małe wraz z oldbojami tego klubu oraz Zespół Szkół Publicznych w Radowie Małym z Panią Dyrektor Ewą Radanowicz - córką Romualda Pałasza.

  W turnieju uczestniczyło 8 zespołów podzielonych w drodze losowania na dwie grupy. Zawody w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”, zmiany „lotne”, czas zawodów - 1 x 12 min.

  Wyniki Grupy A:
  Radowia I Radowo Małe - Polonia Płoty - 2 : 2
  Sparta Gryfice - Portowcy Stars Szczecin - 0 : 2
  Radowia I Radowo Małe - Sparta Gryfice - 4 : 1
  Polonia Płoty - Portowcy Stars Szczecin - 1 : 3
  Portowcy Stars Szczecin - Radowia I Radowo Małe - 3 : 3
  Sparta Gryfice - Polonia Płoty - 0 : 4

  Do półfinału z grupy A awansowali oldboje Portowców Stars Szczecin z pierwszego miejsca oraz Radowia I Radowo Małe z drugiego miejsca.

  Wyniki Grupy B:
  Radowia II Radowo Małe - Pomorzanin Sławoborze - 2 : 1
  Sokół Stara Dąbrowa - Bizon 1977 Cerkwica - 2 : 0
  Radowia II Radowo Małe - Sokół Stara Dąbrowa - 1 : 2
  Pomorzanin Sławoborze - Bizon 1977 Cerkwica - 1 : 0
  Bizon 1977 Cerkwica - Radowia II Radowo Małe - 3 : 3
  Sokół Stara Dąbrowa - Pomorzanin Sławoborze -3 : 2

  Do półfinału z grupy B awansowali oldboje Sokół Stara Dąbrowa z pierwszego miejsca oraz Radowia II Radowo Małe z drugiego miejsca

  Następnie zespoły, które zajęły IV miejsca w swoich grupach grały mecz o VII miejsce. Tu Sparta Gryfice w regulaminowym czasie zremisowała 1 : 1 z Bizonem 1977 Cerkwica ale po serii rzutów karnych zwycięstwo 2 : 1 odnieśli oldboje Bizona 1977 Cerkwica.

  Kolejny mecz zagrali oldboje Polonii Płoty z Pomorzaninem Sławoborze. Grali o V miejsce w Turnieju. W regulaminowym czasie padł remis 1 : 1 lecz po serii rzutów karnych w której strzelili o dwie bramki więcej lepszymi okazali się oldboje Pomorzanina Sławoborze.

  W pierwszym meczu półfinałowym Portowcy Stars Szczecin po zaciętym meczu pokonali 2 : 1 drugi zespół Radowi Radowo Małe, a w drugim półfinale Radowia I Radowo Małe gładko bo 3 : 0 pokonała Sokół Stara Dąbrowa.

  Mecz o III miejsce był bardzo wyrównany. Radowia II Radowo Małe w regulaminowym czasie zremisowała 1 : 1 z Sokołem Stara Dąbrowa ale w serii rzutów karnych o jedną bramkę więcej strzelili oldboje ze Starej Dąbrowy wygrywając ją 2 : 1.

  Finał okazał się raczej formalnością. Portowcy Stars Szczecin grali jak w transie. Wśród nich m. innymi Olgierd Moskalewicz i Marcin Błażowski - tydzień wcześniej w Zawierciu zdobyli Mistrzostwo Polski Oldbojów. Radowia I Radowo Małe dzielnie stawiała opór i nawet kontratakowała ale wynik końcowy 7 : 2 mówi sam za siebie.

  W zespole PORTOWCÓW Stars Szczecin zagrali: Olgierd Moskalewicz, Marcin Błażowski, Wojciech Polakowski, Adam Werra, Jarosław Jaruszaniec, Roman Bożyk i Rafał Kalinowski, a dostępu do ich bramki bronił Grzegorz Wójcik.

  Na trybunach od pierwszego do ostatniego gwizdka kibicowali: Przewodniczący Rady Pawiatu Łobeskiego - Zygmunt Bławździewicz, Przewodniczący Rady Gminy Radowo Małe - Dawid Adamski, Wójt Gminy Radowo Małe - Wiesław Lorent, Zastępca Wójta Gminy Radowo Małe - Edyta Podgórska, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym - Ewa Radanowicz i Prezes Klubu LKS Radowia Radowo Małe - Józef Lewandowski oraz licznie zebrana publiczność.

  Końcowa klasyfikacja turnieju:
  1. Portowcy Stars Szczecin
  2. Radowia I Radowo Małe
  3. Sokół Stara Dąbrowa
  4. Radowia II Radowo Małe
  5. Pomorzanin Sławoborze
  6. Polonia Płoty
  7. Bizon 1977 Cerkwica
  8. Sparta Gryfice

  Pamięć Romualda Pałasza uczciło prawie 100 uczestników memoriału. Rozegrano 18 stojących na wysokim poziomie spotkań, w których oglądaliśmy wiele wspaniałych akcji i pięknych bramek. Łącznie strzelono 76 goli.

  Najwięcej bramek strzelił Wojciech Polakowski z Portowców Stars Szczecin i to on przybrał koronę Króla Strzelców”, a najlepszym bramkarzem wybrano Grzegorza Wójcika - również z Portowców Stars Szczecin, który oprócz tego, że „puścił” najmniej bramek to udało mu się również dwie urokliwe bramki strzelić.

  W przerwach w turniejowej rywalizacji tradycyjnie jak na oldbojów przystało raczono się do woli przygotowanymi przez organizatorów smakowitymi przystawkami, ciastem,kanapkami, owocami, kawą i herbatą, a po zakończeniu turnieju wszyscy spotkali się na uroczystym obiedzie.

  Turniej prowadził i czuwał nad sprawnym jego przebiegiem Andrzej Schneider - Prezes Pomorskiej Ligi Oldbojów w Piłce Nożnej, opiekę medyczną sprawował Mariusz Lipski, a mecze sędziowali: Grzegorz Woźniak z Radowa Małego oraz Mariusz Włodarz z Łobza. Słowa uznania dla organizatorów turnieju.

  źródło: Andrzej Schneider/ligowiec.net

 •  Mapa powiat: , miasto: Radowo Małe, piłka nożna halowa • Przeczytaj także:


   czwartek, 11 luty 2016    18:00   244  

  IV Memoriał im. Romualda Pałasza w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów w Radowie Małym

  W dniu 20.02.2016r. w Hali Sportowej w Radowie Małym odbędzie się IV Memoriał im. Romualda Pałasza w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów.