•  wtorek, 27 grudnia 2016    19:32   Monika Rudzińska   368

  • Jasełka i wigilia w OREW Gudowo

  • W dniu 22 grudnia 2016 r. w Gudowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Opowieść o narodzinach Jezusa została przedstawiona w tutejszym Kościele Św. Barbary. W postać Maryi, Józefa, pastuszków oraz aniołków wcielili się podopieczni wraz z terapeutami Stowarzyszenia "Radość z Życia".

  • lobez24.pl | Jasełka i wigilia w OREW GudowoMonika Rudzińska
  • Dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności mogły zaprezentować swój talent aktorski, przełamując w ten sposób bariery i wspólnie przeżywać chwile radości z licznie zgromadzonymi gośćmi. Sala kościelna wypełniona była po brzegi, a wśród widzów można było znaleźć rodziców, dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie oraz mieszkańców Gudowa. Te wzruszające widowisko wprowadziło wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastój i pozwoliło na chwilę oderwać się od zwyczajnej codzienności.

  • Po uroczystości odbyło się spotkanie wigilijne. W tej miłej atmosferze nie zabrakło wzajemnych życzeń, dzielenia się opłatkiem, tradycyjnych świątecznych potraw wigilijnych oraz wspólnego śpiewania kolęd. Dzieci odwiedził Św. Mikołaj, który wręczył wszystkim prezenty. Wśród upominków znalazł się także kosz pełen smakołyków od Państwa Paziewskich.

    Ten piękny wigilijny czas skłania nie tylko do spotkań z najbliższymi, ale to również okazja do zjednoczenia, do radości oraz do dzielenia się tym co mamy najpiękniejsze, czyli dobrym sercem i bezinteresowną pomocą. Z taką inicjatywą zawitali do ośrodka specjalni goście z Zakładu Karnego w Wierzchowie, którzy ufundowali dla dwóch rodzin podopiecznych Stowarzyszenia specjalne prezent w postaci pralki oraz kuchenki. Były to chwile pełne magii, uroku i radości, które wprowadziły wszystkich w okres pięknych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.