•  piątek, 30 czerwiec 2017    13:15   Redaktor rz   1033

 • Trochę popadało i jeszcze popada.

 • Zerwane linie energetyczne, powalone drzewa i gałęzie, zalane mieszkania i piwnice to skutki przechodzącej nad naszym rejonem nawałnicy.

 • lobez24.pl | Trochę popadało i jeszcze popada.foto: pixabay.com
 • Strażacy maja pełne ręce roboty.

  W związku z opadami, które trwają od wczorajszego popołudnia, strażacy mają ręce pełne roboty. Wczoraj w okolicy Reska powalone drzewo uszkodziło linie energetyczną i zablokowało drogę uniemożliwiając dojazd pogotowiu energetycznemu. W Węgorzynie wypompowywali wodę z zalanych mieszkań i piwnic. Systematycznie usuwają powalone na drogi drzewa i gałęzie.
  Mimo intensywnych opadów na terenie powiatu łobeskiego nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego.

  Popadało i jeszcze popada.

  Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem na obszarze województwa zachodniopomorskiego od godz. 09:30 do godz. 24:00 dnia 30.06.2017 roku intensywnych opadów deszczu. Prognozuje się nadal opady deszczy o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana wysokość opadów od 22mm do 35mm, lokalnie do 45mm. kliknij tutaj i zobacz wizualizację prognozy pogody

  Pamiętajmy

  Przed burzą nie wolno szukać schronienia pod drzewami, przyciągają one bowiem ładunki elektrostatyczne i wyładowania atmosferyczne. Samochodów nie należy parkować pod drzewami i wolnostojącymi reklamami. Z parapetów i balkonów lepiej zabrać wszystko, co wichura może porwać.