•  czwartek, 13 lipiec 2017    00:10   Redaktor rz   684

 • Deszczówka kolejny raz zalewa posesję i piwnicę przy ulicy Kościuszki w Węgorzynie.

 • To za sprawą niedrożnej kanalizacji deszczowej, która znajduje się w pasie drogi powiatowej. Kolejny raz interweniowali strażacy.

 • lobez24.pl | Deszczówka kolejny raz zalewa posesję i piwnicę przy ulicy Kościuszki w Węgorzynie.lobez24.pl
 • Niedrożna kanalizacja deszczowa jest przyczyną kłopotów mieszkańców budynku przy ulicy Kościuszki w Węgorzynie. Podczas ostatnich obfitych opadów deszczu są oni systematycznie zalewani deszczówką. Studzienki, które są niedrożne znajdują się w pasie drogi powiatowej, a za ich utrzymanie odpowiedzialne jest Starostwo Powiatowe w Łobzie, a dokładnie Zarząd Dróg Powiatowych.

  Pierwsze interwencje strażaków przy Kościuszki miały miejsce na przełomie miesiąca w dniach obfitych opadów deszczu. Nie inaczej było dzisiejszej nocy. Przed północą strażacy ponownie zostali zadysponowani do wypompowywania wody z posesji.

  Z naszych informacji wynika, że problem jest znany służbą odpowiedzialnym za utrzymanie urządzeń w pasie drogi powiatowej. Jednak jak widzimy nic w tej sprawie nie zostało zrobione, a cierpią na tym mieszkańcy posesji przy Kościuszki. Szkoda, że w tym przypadku starosta nie zastosował zasady, jaką kierował się przy z zmianie sposobu parkowania przed Urzędem Pocztowym w Węgorzynie.

  Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo mieszkańców. Zarówno tych przy budynku Urzędu Pocztowego, którzy chcą bezpiecznie opuszczać teren posesji, jak i tych z budynku przy Kościuszki, którzy nie chcą być systematycznie zalewani przez niedrożne studzienki kanalizacyjne.

  Panie starosto, ruch jest po Pana stronie, czekamy na równie zdecydowane działania w tej sprawie.

 •  Mapa powiat: łobeski, miasto: Węgorzyno • Przeczytaj także:


   poniedziałek, 05 czerwiec 2017    12:03   2264  

  Klienci Poczty Polskiej w Węgorzynie pozbawieni parkingu .

  Wprowadzone przez starostę łobeskiego i Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie zmiany utrudniły klientom Poczty Polskiej parkowanie przed placówką.