Jakie czesne w żłobku miejskim - znamy kwoty

2022-01-08 11:27:21

Odpłatność za żłobek państwowy ustala gmina, w której zlokalizowana jest placówka. Cena obejmuje dwie opłaty – koszt pobytu dziecka w żłobku oraz wyżywienie.


Ile będzie kosztować żłobek miejski Bajkowa Kraina?

Zgodnie z uchwałą rady miejskiej ustalono maksymalną wysokość opłaty za:
  • pobyt dziecka w wymiarze do 10 godzin dziennie, w wysokości 650,00 zł miesięcznie
  • za wyżywienie dziecka wysokości 13,00 zł dziennie (naliczane w przypadku obecności dziecka w żłobku)
Żłobek z pewnością może być tańszym rozwiązaniem od wynajęcia niani, zwłaszcza jeśli placówka jest państwowa, czyli dofinansowywana z budżetu samorządowego. Prywatne żłobki także zwykle kosztują mniej niż wynajęcie opiekunki, ale rozpiętość cenowa między nimi potrafi być naprawdę duża. Jedno jest jednak pewne – dziecko w żłobku rozwija się lepiej i nie należy mieć obaw przed zapisaniem malucha do takiej placówki.
© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.