Stracili dom w dniu własnego ślubu. Znamy szczegóły aktu oskarżenia oraz wyjaśnienia oskarżonego o zlecenie podpalenia

2022-03-31 23:13:05

Przed Sądem Rejonowym w Łobzie rozpoczął się proces współpodejrzanych o zniszczenie poprzez podpalenie trzykondygnacyjnego budynku jednorodzinnego w miejscowości Sosnowo. Na ławie oskarżonych zasiedli Bogdan W., oskarżony o zlecenie podpalenia, oraz Mykoła O., oskarżony o podłożenie ognia.

Fot. Rafael Żełobowski © lobez24.pl


Oskarżony o zlecenie podpalenia

Oskarżam Bogdana W. o to, że kierował wykonaniem czynu zabronionego, zlecając Mykoła O. podpalenie budynku mieszkalnego jednorodzinnego położonego w Sosnowie w ten sposób, że wskazał mu budynek i okno, przez które miał podłożyć substancję łatwopalną i ją podpalić, dostarczył mu przedmiotową substancję oraz wskazał czas, w którym ww miał wykonać zlecenie, obiecując mu za jego wykonanie pieniądze w kwocie 5 tysięcy złotych, co skutkowało zniszczeniem budynku mieszkalnego stanowiącego mienie znacznej wartości, wraz z wyposażeniem.

Oskarżony o podłożenie ognia

Oskarżam Mykoła O. o to, że w dniu 25 czerwca 2021 roku około godziny 23 w Sosnowie (gmina Resko) działając na zlecenie Bogdana W., dokonał zniszczenia mienia, poprzez podpalenie budynku mieszkalnego jednorodzinnego w ten sposób, że po uprzednim wrzuceniu przez okno piwnicy substancji łatwopalnej, a następnie jej podpaleniu sprowadził pożar zagrażający mieniu wielkich rozmiarów, co skutkowało zniszczeniem budynku mieszkalnego. Prokuratura oszacowała straty na kwotę nie mniejszą niż 315 tysięcy złotych.

 

 

Oskarżony Bogdan W. nie przyznaje się do winy

Podczas rozprawy poprosił o odczytanie złożonych wcześniej wyjaśnień, oraz oznajmił, że będzie odpowiadał tylko na pytania swojego obrońcy i sądu.

Sędzia Magdalena Kwiatkowska odczytująca zeznania złożone przez Bogdana W. podczas śledztwa. 

© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.