Łobez. Mężczyzna siedzący na torach zablokował ruch pociągów

2022-06-08 19:52:07

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło około godziny 19:30 w okolicy przejazdu kolejowego przy ulicy Drawskiej w Łobzie.


Siedzącego na torach w okolicy przejazdu kolejowego przy ulicy Drawskiej mężczyznę zauważył maszynista pociągu IC relacji Szczecin- Gdańsk. Maszynista zdążył w porę wyhamować skład i powiadomić policję. Ta usunęła mężczyznę z torów. Na chwilę obecną nie wiadomo dlaczego mężczyzna siedział na torach. Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Pociąg ma kilka minut opóźnienia. To wstępne informacje dotyczące zdarzania. Ustalamy kolejne szczegóły.

Aktualizacja: Mężczyzna - mieszkaniec Łobza - miał ponad 3-promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przekazany przez policjantów pod opiekę rodziny. Jak tłumaczył policjantom chciał w ten sposób zwrócić na siebie uwagę, lecz szczegółów nie podał. Nie wiadomo, czy i w jaki sposób zostanie ewentualnie ukarany, w tej sprawie trwają policyjne czynności - słyszymy. W tym miejscu precyzujemy, że siedzącego na torach mężczyznę zauważyła dyżurna ruchu, a nie maszynista.

© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.