Łobez. Electric Light Orchestra – Phil Bates and Band w Łobzie już 22 lipca [VIDEO]

2022-07-06 20:22:47 , źródło: materiały prasowe

22 lipca br na Starym Boisku w Łobzie odbędzie się koncert muzyków z zespołu Electric Light Orchestra, którzy pod wodzą swego lidera i założyciela grupy Phila Batesa zaprezentują przeboje ze swojego bogatego repertuaru.

Fot. Dino Top Festival 2022 - PHIL BATES AND BAND - THE MUSIC OF ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA koncert

Któż nie zna takich hitów jak Don’t bring me down czy Rock and Roll is King zespołu ELO? Działająca w latach 70. i 80. XX stulecia grupa należy do największych i najważniejszych zespołów w historii muzyki rozrywkowej, którego twórczość to charakterystyczne połączenie popu, rock’n’drolla, w środkowym etapie działalności wpływy disco, oraz muzyki poważnej. Nurt przez nich preferowany to w krajach anglosaskich mainstream rock, bogato wykorzystywany brzmieniowo z wykorzystaniem szerokich i nietypowych dla rocka instrumentarium, między innymi instrumentami smyczkowymi jako wiodącymi. Grupa uległa niestety rozpadowi, od czasu gdy jej lider Jeff Lynne poświęcił swoje talenty i umiejętności działalności producenckiej i promocyjnej, a sama reaktywacja zespołu – już bez ww. lidera Jeffa Lynna – zaistniała jako Electric Light Orchestra Part Two. Projekt ELO Classic zaaranżował i stworzył Phil Bates, członek grupy Electric Light Orchestra part II oraz lider The Orchestra, brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny współpracujący z takimi geniuszami showbusinessu jak: Fleetwood Mac, Deep Purple, Boston, Black Sabath czy Robert Plant. Niezrównany głos Phila Batesa, wespół z jego charyzmatyczną osobowością sceniczną oraz za sprawą tworzących na dzisiejszym koncercie grupę muzyków, przeniosły słuchaczy – zarówno odwiecznych fanów, jak i podziwiających ich wirtuozerię po raz pierwszy – w świat muzyki z początków działalności artystycznej Electric Light Orchestra, kiedy to królował na scenie magiczny rock’n’droll największych szlagierów ELO. Muzyczne wydarzenie w Łobzie to niewątpliwie gradka dla melomanów i to w różnym wieku, począwszy od fanów wychowanych na płytach A Symphony i A New World Record, aż po młodzież złaknioną i zauroczoną brzmieniem muzyki synth pop mistrzów syntezatorów z ubiegłego wieku. Serdecznie zapraszamy na koncert w piątek, 22 lipca 2022 roku, godz. 20:00 Stare Boisko w Łobzie przy ulicy Niepodległości. Wstęp wolny.

Dino Top Festival 2022 - PHIL BATES AND BAND - THE MUSIC OF ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA koncert© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.

--- R E K L A M A ---