Łobez. Ekologiczny spektakl utrwali wiedzę dzieci i młodzieży o segregacji śmieci [DUŻO ZDJĘĆ]

2022-06-10 20:52:34

Edukacja dzieci i wyrabianie w nich prawidłowych nawyków już od małego, to najlepszy sposób na szerzenie proekologicznych postaw u mieszkańców. Dlatego też w ramach działań edukacyjnych z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi przedszkolaki, dzieci i młodzież mogła zobaczyć specjalne spektakle teatralne.


W spektaklach porusza się bardzo istotne i aktualne zagadnienia dotyczące degradacji środowiska naturalnego (niska emisja, smog, globalne ocieplenie), sposobów zapobieganiu tym zjawiskom (m.in. Segregacja odpadów, odnawialne źródła energii, recykling), a także zdrowego trybu życia (racjonale odżywianie się, aktywność ruchowa). Spektakl ma charakter interaktywny: widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu, odpowiadają na przygotowanie pytania i łamigłówki, pomagając bohaterom. Organizatorem wydarzenia jest Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła przy współpracy z Wydziałem Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łobzie. Przygotowano dwa spektakle W zielonej krainie Oz dla dzieci w wieku 5-10 lat oraz EKO-PROTEST dla młodzieży.


© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.

--- R E K L A M A ---