Ktoś wyrzucił kociaka na śmietnik. Interweniowali łobescy policjanci

2022-07-17 19:43:40

Kotek nie mógł samodzielnie chodzić, miał zaropiałe oczka, a sierść pokryta była insektami. Wszystko wskazywało na to, że ktoś po prostu wyrzucił go do śmieci.


W śmietniku, w niewielkim zawiniątku znajdował się młody kociak, którego ktoś najprawdopodobniej potraktował jak zwykły odpad i wyrzucił. O niecodziennym znalezisku poinformował policję jeden z mieszkańców Łobza. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia natychmiast zareagowali i zorganizowali kotu bezpieczne miejsce. Obecnie kotek przebywa w dogodnych warunkach i czeka na znalezienie domu. Warto też pamiętać, że takie zachowanie jest jednym z przejawów znęcania się nad zwierzętami, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.
© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.