Łobez. Święto plonów w Łobzie. Liczba wieńców zaskoczyła wojewodę [ZDJĘCIA + WIDEO]

2022-09-20 19:02:02

Taka ilość wieńców dożynkowych jest imponująca. Byłem na wielu dożynkach, a tutaj zdecydowanie jest najbardziej bogato - mówił Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.


W niedzielę 18 września odbyły się Dożynki Gminno-Powiatowe. Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Św. polowa. Po zakończonej wspólnej modlitwie sołectwa gminy Łobez oraz sołectwa reprezentujące poszczególne gminy w powiecie łobeskim zaprezentowały zgromadzonym swoje przepiękne wieńce dożynkowe. Prezentację prowadził dyrektor ŁDK Dariusz Ledzion, a przygrywała Kapela ludowa „Łobuziacy”

Taka ilość wieńców dożynkowych jest imponująca. Byłem na wielu dożynkach w wielu gminach i powiatach , a tutaj zdecydowanie jest najbardziej bogato. To pokazuje, że kultywowana jest tradycja. Ta ilość stoisk, gdzie są koła gospodyń wiejskich, jest nadleśnictwo, sołectwa, to pokazuje, że Polska w gminach, Polska w powiatach rozwija się dobrze i oby tak dalej. Bardzo ważne jest, abyśmy w tych naszych małych ojczyznach kultywowali tradycję  - mówił w czasie uroczystości Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

 

Najpiękniejsze wieńce nagrodzono.

W kategorii Najpiękniejszy Wieniec Powiatu Łobeskiego:

  1. miejsce - Gmina Dobra 
  2. miejsce - Gmina Węgorzyno 
  3. miejsce - Gmina Łobez 

oraz przyznano wyróżnienia dla: Gminy Resko i Gminy Radowo Małe.

W kategorii Najpiękniejszy Wieniec Gminy Łobez, który będzie reprezentował Gminę Łobez w konkursie na szczeblu powiatowym: sołectwo Rożnowo. Pozostałe wieńce z Gminy Łobez otrzymały bony upominkowe.


Święto plonów w Łobzie. Liczba wieńców zaskoczyła wojewodę© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.

--- R E K L A M A ---