Czy czeka nas najmroźniejsza noc zimy? Synoptycy mówią nawet do -23 stopni

2022-12-17 19:17:21

Noc z soboty na niedzielę będzie prawdopodobnie najmroźniejszą nocą tej zimy - przekazał rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Dodał, że w obszarach podgórskich temperatura spadnie nawet do minus 23 stopni. W kraju wydano ostrzeżenia przed zbliżającym się mrozem.


- W nocy temperatura spadnie do wartości dwucyfrowych na terenie prawie całego kraju - przekazał Grzegorz Walijewski.  Dodał, że będzie to prawdopodobnie najzimniejsza noc tej zimy. Temperatura na Warmii i Mazurach spadnie do minus 20 st. Celsjusza. Na Suwalszczyźnie i Białostocczyźnie będzie około minus 17. Na Mazowszu, szczególnie w jego północnej części, wystąpią temperatury minus 15 stopni. W centrum kraju ma być przeważnie minus 17. Lokalnie może się zdarzać, że temperatura spadnie do minus 19 stopni, np. w Kozienicach. Na kraju południu ma być do minus 16 stopni, na zachodzie przeważnie od minus 7 do minus 11. Nad morzem temperatura wyniesie od minus 7 do minus 5 stopni. - Jednak najzimniej będzie w obszarach podgórskich, tam może być nawet do minus 23 stopni - podkreślił rzecznik IMGW. Jak informuje IMGW, noc będzie mroźna, ale bez opadów śniegu. Od pomorskiego, przez zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie i łódzkie będą tworzyły się mgły osadzające szadź i zamarzające.

Wydano ostrzeżenia przed silnym mrozem

IMGW poinformowało o nadchodzącej zimnej nocy. "Wydano nowe ostrzeżenia przed mrozem dla południa Polski" - napisano w mediach społecznościowych.
© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.