#MałyStrażak dla ochotników z Dobrej i Reska

2022-12-29 18:42:03

Dofinansowanie w ramach programu #MałyStrażak w wysokości 8 tys. zł ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie trafiło m.in. do ochotników z Dobrej i Reska.

Fot. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie


Podczas uroczystości w Wojewódzkim Urzędzie Zachodniopomorskim wsparcie przekazano dla 13 jednostek OSP z terenu województwa. Promesy dla ochotników przekazali: Marek Subocz - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski oraz Leszek Dobrzyński - Poseł na Sejm RP. Program Mały Strażak umożliwia jednostkom OSP zakup między innymi ubrań, hełmów, węży, agregatów, pilarek i namiotów, potrzebnych podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Ta edycja jest wyjątkowa, bo niestety związana jest z agresją Rosji na Ukrainę. Te Ochotnicze Straże Pożarne, które przekazały swoim kolegom z Ukrainy sprzęt, który wykorzystują w różnych działania, był jednym z głównych warunków tego, aby te środki otrzymać - podkreślał Marek Subocz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w dwóch tegorocznych naborach zaoferował Ochotniczym Strażom Pożarnym dotacje w wysokości do 90% kosztów zakupu sprzętu i wyposażenia, a maksymalna kwota wsparcia dla jednej jednostki to 25 tysięcy złotych. Łącznie w tegorocznych edycjach programu, z dofinansowania w kwocie prawie 1,7 mln zł skorzystały 173 jednostki OSP z województwa zachodniopomorskiego. Uwzględniając wszystkie edycje, wsparcie w wysokości prawie 5 mln zł trafiło do ponad 300 Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego regionu
© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.