Zapadł wyrok w sprawie wysadzenia domu nowożeńców w Sosnowie pod Łobzem [WIDEO]

2023-01-19 20:19:30

Elżbieta i Adam Wawrzyniakowie bawili się na swoim weselu, gdy o godz. 23 otrzymali wiadomość, że w ich domu nastąpił wybuch. Nie ma jednej ściany - usłyszeli. Najpierw sądzono, że to wypadek i nastąpił wybuch gazu.zdjecia: Rafael Żełobowski © lobez24.plBogdan W. - zlecił, Mykola O. - podpalił

Bogdan W. kierował wykonaniem czynu zabronionego przez Mykoła O., zlecając zniszczenie mienia poprzez podpalenie budynku (...) w ten sposób, że wskazał Mykoli O. budynek i okno przez, które miał podłożyć substancję łatwopalną i ją podpalić (...) obiecując Mykoli O. pieniądze w kwocie 5 tysięcy złotych - podkreślał sąd.

realizacja: Rafael Żełobowski © lobez24.pl

Sąd o tragicznych wydarzenia w Sosnowie.

Wyrok w sprawie

Sąd Rejonowy w Łobzie skazał Bogdana W. zleceniodawcę przestępstwa na 8 lat pozbawienia wolności, a wykonawcę Mykole O. na 6 lat więzienia. Skazani muszą także zapłacić na rzecz pokrzywdzonych solidarnie kwoty ponad 311 tysięcy złotych oraz tytułem zadośćuczynienia łącznie 300 tysięcy zł.

realizacja: Rafael Żełobowski © lobez24.pl


Podczas procesu Bogdan W. nie przyznawał się do winy. Twierdził, że ukrainiec kłamie. Natomiast Mykola O. przyznał się do winy, przeprosił poszkodowanych za swoje zachowanie. Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiedziała apelację.
© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.