Powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie

2023-10-22 10:34:16

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie odbył się uroczysty apel z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Łobzie bryg. Sebastiana Kurłowicza.

17 października 2023 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie odbył się uroczysty apel z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Łobzie bryg. Sebastiana Kurłowicza. Meldunek Zachodniopomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosławowi Tomczykowi złożył dowódca uroczystości kpt. Jacek Tyma. W trakcie uroczystości bryg. Sebastian Kurłowicz przywitał się ze sztandarem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie i zameldował Zachodniopomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Jarosławowi Tomczykowi, przyjęcie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP.

Sebastian Kurłowicz urodził się 14 sierpnia 1975 r. w Jaworzu. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1998 r. jako słuchacz – kadet, początkowo w CS PSP w Częstochowie, a naukę ukończył w SA PSP w Poznaniu. Służbę stałą rozpoczął w 2000 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Olsztynie, gdzie służbę pełnił do 2003 r. We wrześniu 2003 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Łobzie jako inspektor ds. kontrolno-rozpoznawczych prowadząc jednocześnie sprawy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje. W roku 2004 uzyskał dyplom inżyniera Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Ochrona Środowiska, w roku 2007 ukończył studia podyplomowe w zakresie BHP zaś w roku 2011 zakończył naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej na studiach podyplomowych dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczo-gaśniczymi. W roku 2015 uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa w SGSP. Od dnia 24 grudnia 2019 r. zajmował stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego KP PSP w Łobzie. Odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa - 02.05.2016r. Odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa - 31.03.2021r. Odznaczony Srebrnym medalem za Długoletnią Służbę - 08.06.2022r.

W uroczystości udział wzięli:

Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Tomczyk, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Krzysztof Paluch, władze samorządu terytorialnego, Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP woj. Zachodniopomorskiego, OSP z terenu powiatu łobeskiego, Komendant Powiatowy Policji, oraz Nadleśniczowie z powiatu łobeskiego.© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.