Od nowego roku za śmieci zapłacimy 32 zł od osoby. To podwyżka o 30 procent

2023-10-25 15:34:00

Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w wysokości 32,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny.


Podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 26 października br. radni - zaopiniowali pozytywnie zmianę wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2024r.


Od 1 stycznia mieszkańcy gminy Łobez będą płacić 32 zł od osoby (obecnie jest to kwota 26 zł).

Magistrat wzrost kosztów tłumaczy między innymi wzrostem opłaty za przyjęcie odpadów na składowisko, kosztów pracowniczych oraz ilości śmieci.

Poniżej pełna treść uchwały i uzasadnienia.

 

 

 © Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.

--- R E K L A M A ---