2024-05-04 17:37:52
Szybkiego transportu do szpitala wymaga 39-latek.
Lądowanie śmigłowca zabezpieczali strażacy, wcześniej pomagali zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie pacjenta z mieszkania do karetki.
Decyzję o wezwaniu śmigłowca LPR podejmuje dyspozytor medyczny. Sytuacje, do których można zadysponować helikopter, określają przepisy, ale ostateczną decyzję zawsze podejmuje dyspozytor. Czasami powodem interwencji latającej karetki jest po prostu brak wolnego naziemnego zespołu ratownictwa medycznego - mówi Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zadysponowanie śmigłowca LPR na miejsce zdarzenia nie jest niczym szczególnym i niekoniecznie musi wiązać się z brakiem wolnych karetek. Decyduje o tym dyspozytor pogotowia, oceniając dane z wezwania i czas, w jakim zespół naziemny może przybyć na miejsce.
© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.