Jak pomagać w sytuacjach zagrożenia życia? Praktyczne szkolenie w Łobzie
Rafael Żełobowski sobota 14:52

Jak pomagać w sytuacjach zagrożenia życia – tego mogli nauczyć się mieszkańcy Łobza podczas Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy, który odbył się 20 czerwca na Starym Boisku w Łobzie w ramach Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
Pod okiem strażaków z JRG w Łobzie, których wspierali ochotnicy z Zagórzyc mieszkańcy Łobza ćwiczyli m.in. obsługę AED, wykonywanie ucisków klatki piersiowej, tamowanie krwotoków, a nawet udzielanie pomocy zwierzętom . Dzięki praktycznym ćwiczeniom przekonali się, że umiejętności z zakresu pierwszej pomocy mogą okazać się bezcenne i niespodziewanie przydać się w każdej chwili .










