Ma to związek z możliwym naruszeniem ustawowego zakazu łączenia członkostwa w zarządzie powiatu z zatrudnieniem w administracji rządowej, o którym mowa w art. 26 ust 3 ustawy o samorządzie powiatowym.Zapraszamy na IV Drawski Turniej Strzelecki

W tym roku dzięki współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, zobaczymy pokazy sprzętu wojskowego oraz sprzęt sekcji strzeleckiej Wojskowego Klubu Sportowego Poligonu Drawskiego. Swój udział zapowiedzieli również członkowie grupy rekonstrukcyjnej MONTE CASSINO.


Brak jest oficjalnej informacji o zmianach w organizacji ruchu w dniu Wszystkich Świętych w okolicy łobeskiego cmentarza. Brak informacji czy ulica Słowackiego będzie otwarta dla samochodów czy tylko dla ruchu pieszego i w jakim zakresie. Gdzie są przygotowane miejsca parkingowe?


Mocno powiało w powiecie łobeskim. Strażacy w akcji

Kilkanaście razy interweniowali dzisiaj w nocy i nad ranem strażacy z powiatu łobeskiego w związku z silnym wiatrem wiejącym w rejonie. Najczęściej wyjeżdżali do usuwania z drogi powalonych przez wichurę drzew .Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabierają widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych. Jest to niekonwencjonalna instrukcja obsługi współczesnego mężczyzny z której dowiemy się jak radzić sobie z facetem, jak facet sobie nie radzi i jak sobie z tym poradzić.


Konferencja naukowa w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2017 zorganizowana przez Łobeską Fundację Archeologiczną.


Dwa pociągi na jednym torze. O krok od tragedii w Worowie.

Dzięki natychmiastowej reakcji dyżurnego ruchu, który uruchomił sygnał RADIO-STOP nie doszło do tragedii. Pociągi zatrzymały się około 100 m od siebie.Benefis Szkoły Podstawowej nr 2 w Łobzie

Z okazji obchodów jubileuszu 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łobzie swoje historie opowiedzą dyrektorzy: Antoni Gutkowski, Elżbieta Kamińska, Jolanta Babyszko, Elżbieta Mazur oraz Piotr Ćwikła Burmistrz Łobza.


Co to jest Paraskewidekatriafobia?

Nazwa bardzo trudna do wymówienia, ale oznacza coś banalnego - strach przed piątkiem trzynastego.


Uwaga mieszkańcy Dalna, Przyborza i Trzeszczyny!

Sanepid ostrzega, że woda z kranu nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu. Pojawiły się już beczkowozy, ale wodę należy przegotować.