•  czwartek, 12 stycznia 2017    08:32   Redaktor rz   2106

 • Matka i konkubent oskarżeni o znęcanie się nad dziećmi

 • Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko matce i jej konkubentowi, oskarżonych o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad dwójką małoletnich chłopców oraz spowodowanie u nich licznych obrażeń ciała.

 • lobez24.pl | Matka i konkubent oskarżeni o znęcanie się nad dziećmilobez24.pl
 • Matka twierdziła, że pobili go koledzy

  Do tragedii doszło w marcu 2016 roku w Drawsku Pomorskim. Matka wezwała pogotowie do 6-letniego syna. Ratownikom powiedziała, że jej syn został pobity przez kolegów, jest przytomny i uskarża się na bardzo duży ból w klatce piersiowej. Lekarz pogotowia ocenił, że dziecko zostało pobite i nosi ślady maltretowania od wielu tygodni. Ślady pobicia miało, także jego rodzeństwo 2 i 8 letnie. Zawiadomił policje. 6-letni Marcel został zabrany na oddział intensywnej terapii w stanie ciężkim.
 • Prokuratura ustaliła

  Prokuratura ustaliła, że do przemocy dochodziło w okresie co najmniej od stycznia 2016 roku. Matka i jej konkubent znęcali się nad dziećmi w sposób psychiczny oraz fizyczny, za pomocom krzyków, słów powszechnie uważanych za obelżywe, biciem, kopaniem. Były zamykane w szafie, klęczały przez wiele godzin z podniesionymi do góry rękami, zlizywać jogurt z podłogi. 8-latek doznał obrażeń głowy, klatki piersiowej, pleców oraz nóg. Jego młodszy 6-letni brat miał ciężkie obrażenia ciała, które doprowadziły do urazu wielonarządowego. Do przemocy miało dochodzić w ośrodku dla ofiar przemocy, gdzie rodzina schroniła się przed przemocom ze strony brutalnego ojca dzieci, tuż pod nosem psychologów i pracowników. Za rodzinę odpowiadał kurator sądowy.

  Akt oskarżenia

  Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniej matce i jej 39-letniemu konkubentowi, oskarżonych o to że, wspólnie i w porozumieniu znęcali się fizyczne i psychiczne nad dwójką małoletnich chłopców w wieku 6 i 8 lat oraz spowodowanie u tych dzieci licznych obrażeń ciała. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów, wyrazili skruchę i skorzystali z instytucji dobrowolnego poddania się karze. Matka chce dla siebie czterech lat więzienia, a jej konkubent siedem lat. Maksymalna kara jaka im grozi to po 10 lat więzienia. Jednak ostateczną decyzje podejmie Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim, który może, ale nie musi przychylić się do wniosku prokuratury.
 • Dzieci

  Dzieci decyzją sądu znajdują się w rodzinie zastępczej. Najmłodszy 2-letni chłopczyk został umieszczony w placówce opiekuńczej.


 • Przeczytaj także:


   wtorek, 19 lipiec 2016    13:10   528  

  Wyrok w sprawie pobicia dzieci

  Artur B. został skazany na 5 lat, a matka dzieci Joanna K. na 4 lata więzienia. Wobec Joanny M. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.


   poniedziałek, 21 marzec 2016    10:07   403  

  Drawsko Pomorskie: 7-letni chłopczyk pobity przez

  Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim prowadzi śledztwo w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania nad dwójką małoletnich chłopców w wieku 6 i 8 lat oraz spowodowania u tych dzieci licznych obrażeń ciała.